Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, eski Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı el- Karadâvî için taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, eski Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı el- Karadâvî için taziye mesajı

26 Eylül 2022 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vefat eden eski Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadâvî için taziye mesajı yayımladı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Karadâvî için Taziye Mezajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Karadâvî için Taziye Mezajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vefat eden eski Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadâvî için taziye mesajı yayımladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İslam dünyasının saygın âlimlerinden Dünya Müslüman Âlimler Birliği Eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf el-Karadâvî’nin dâr-ı bekâya irtihalinin teessürü içerisindeyim.

Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir. Zira ilahî vahyi hayat düsturu edinen, insanlığı hak ve hakikate yönelten, istikamet üzere yaşamanın yolarını gösteren bütün âlimler, Peygamberlerin vârisleridir. Onlar, insanlığın yolunu, ufkunu ve geleceğini aydınlatan yeryüzü kandilleridir.

Çağımızın kandillerinden merhum Yusuf el-Karadâvî, İslam’ın hüküm, ilke ve değerlerinin anlaşılması ve yaşanması için ömrünü vakfetmiş, ümmetin müdafaası için büyük mücadeleler vermiş, müstakim duruşuyla Müslümanlara ilham kaynağı olmuş mümtaz bir âlim olarak nesiller boyu daima rahmet ve minnetle yâd edilecektir.

Kendisinin ebedî âlemde rıza-i Bâri’ye nail, O’nun sonsuz rahmetine ve mağfiretine mazhar olmasını diliyorum. Rûz-i mahşerde peygamberler, şehitler, sıddıklar ve salihlerle haşr-u cem olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor; ailesine, sevenlerine ve tüm İslam âlemine sabır ve başsağlığı diliyorum.”