Anasayfa / Haberler
Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :

Cuma Hutbesi: “Kul ve Kamu Hakkı”

“Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir insanı öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.” (Mâide, 5/32)
Detay

“Yeşil Hac” projesi örnek oldu

2019 Yılı Hac ve Umre Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sıfır İsraf ve Sıfır Atık” teması çerçevesinde 2019 hac ve umre organizasyonunda yaptıkları çalışmaların diğer ülkelere örnek olduğunu kaydetti.
Detay

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Arjantin Büyükelçisi'ni kabul etti

Arjantin'in Ankara Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro’yu kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Barış Pınarı Harekatı’nın teröristlere yönelik yapıldığını ifade ederek, “Her ülkeyi bu noktada yanımızda görmeyi arzu ederiz. Dolayısıyla Arjantin’in bu konudaki yaklaşımı bizim için çok önemlidir” dedi.
Detay

“Vatanımızı bu teröristlerden, hainlerden birlikte temizleyeceğiz”

Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun baba evine taziye ziyaretinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Biz bir terör temizliği yapıyoruz. İnşallah sınır ötesinde şanlı ordumuzun gayretiyle, milletimizin büyük desteği ve dualarıyla neticeye ulaşılacaktır. Cenab-ı Hak hepimize yardım etsin” dedi.
Detay

“Kıyamete kadar istiklalimize sahip çıkacağız”

Muğla’da din görevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duasını hatırlatarak, “İstiklalimize sahip çıkacağız. Kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah” dedi.
Detay