Wednesday, April 14, 2021

“Irkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum”

“Irkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum”

 

  • “Irkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum”

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'ın paylaşımına tepki göstererek, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı, uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum." ifadesini kullandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam'ı durdurun, ramazanı durdurun" temalı video paylaşan Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'e tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın Twitter'daki paylaşımına ilişkin, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı, uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Barış dini İslam'ı ve rahmet ayı Ramazan-ı Şerif'i hedef alan Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemlerinin asla kabul edilemeyeceğini" belirtti.

Başkan Erbaş’ın mesajı şu şekilde:

“Barış dini İslam'ı ve rahmet ayı Ramazan-ı Şerif'i hedef alan Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemleri asla kabul edilemez. İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.

Avrupa'da yükselen İslam düşmanlığına ve bu tür sistematik provokasyonlara karşı Müslümanlar olarak akl-ı selim ile hareket ederek, İslam'ın hayat veren ilkelerini ve Ramazan ayının rahmetini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”