mercredi 16 août 2017

Diyanet 275 bin kurban kesmeyi hedefliyor

Diyanet 275 bin kurban kesmeyi hedefliyor

 

  • Diyanet 275 bin kurban kesmeyi hedefliyor

 

Diyanet 275 bin kurban kesmeyi hedefliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü ‘2017 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’yla, bu yıl yurt içi ve yurt dışında 275 bin kurban kesmeyi hedefliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı yurt içi ve yurt dışında düzenlediği vekâletle kurban kesimi organizasyonu bilgilendirme toplantılarından birini de Erzurum’da gerçekleştirdi.

Toplantıya Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Bayburt'ta görevli il ve ilçe müftüleriyle birlikte çok sayıda din görevlisi katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler (BM) istatistiklerine bakıldığında dünyada 33 ülkede savaş, açlık, yokluk ve mağduriyetin yaşandığını söyledi.

Bu ülkelerin 30'unun İslam ülkesi olduğunu ifade eden Palakoğlu, şöyle konuştu:

" Ülkemiz, ümmet coğrafyasının umudu oldu. Vakfımız bugün 7 kıtada, 135 ülkede Afrika'dan Balkanlara, Orta Asya'dan Kafkasya'ya, Latin Amerika'dan Pasifik Asya'ya kadar dünyanın dört bir yanına hizmetler götürüyor. Ülkemizdeki hayırsever vatandaşların bize emanet ettiği yardımları ihtiyaç sahiplerine mazlum ve mağdur kardeşlerimize, ümmetin yetimlerine ulaştırıyor, iyilik köprüleri kuruyoruz."

Palakoğlu, bu yıl yurt içi kurban bedelinin 850, yurt dışı kurban bedelinin ise 600 lira olarak belirlendiğini dile getirerek, bankalardan, müftülüklerden, internet üzerinden bayramın birinci günü dâhil olmak üzere hayırseverlerin kurban bağışı yapabileceğini kaydetti.