19 Kasım 2019 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı

 

  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı

 

Norveç'te İslam karşıtı bir örgütün Kur'an-ı Kerim'e yaptığı saygısızlığı kınayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bütün Müslümanları incitecek ve dünya barışını bozacak bu tür eylemlere izin verilmemesini ve sorumluların bir an önce adalete teslim edilmesini bekliyoruz" dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Norveç'in Kristiansand şehrinde 16 Kasım'da İslam karşıtı bir örgütün düzenlediği gösteride Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şunları kaydetti:

"Allah'ın indirdiği son kitap olan Kur'an-ı Kerim'e karşı haddi aşan göstericiler tarafından yapılmış provakatif eylem, Avrupa'da son zamanlarda büyük bir artış gösteren İslamofobi'nin artık İslam düşmanlığına doğru ilerlediğinin açık bir delilidir. Bütün Müslümanları incitecek ve dünya barışını bozacak bu tür provakatif eylemleri şiddetle kınıyor, bu tür eylemlere izin verilmemesini ve sorumluların bir an önce adalete teslim edilmesini bekliyoruz."