15 Ağustos 2022 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan sağanak yağış ve fırtınadan etkilenenlere geçmiş olsun mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan sağanak yağış ve fırtınadan etkilenenlere geçmiş olsun mesajı

 

  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan sağanak yağış ve fırtınadan etkilenenlere geçmiş olsun mesajı

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bugün Ankara ve İstanbul başta olmak üzere etkili kuvvetli sağanak yağış ve fırtınadan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bugün Ankara ve İstanbul başta olmak üzere etkili kuvvetli sağanak yağış ve fırtınadan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ankara’daki şiddetli fırtına ve sağanak nedeniyle Yenimahalle’de bir inşaatta kolon devrilmesi sonucu vefat eden Taha Öztürk’e Allah’tan rahmet dileyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yaralananlara da acil şifalar diledi.

Başkan Erbaş, Altındağ Örnek Mahallesi’ndeki Ulu Camii’nin minaresinin fırtınanın etkisiyle yıkıldığı bilgisini paylaştığı sosyal medya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Ankara ve İstanbul başta olmak üzere farklı illerimizde etkili olan kuvvetli sağanak yağış ve fırtınadan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vefat eden kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Ankara'da bir camimizin minaresinin yaşanan sağanak yağış ve fırtına esnasında yıkıldığı haberini aldım. Yaşanan olayda çok şükür bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir.

Yüce Rabbimiz milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afet ve musibetten muhafaza eylesin.”